beni korkutan ihtimaldir.
bildiğiniz gibi bu virüs, sürü bağışıklığı kazanılmadan veya aşı bulunmadan yok olmayacak. yani bu da demek oluyor ki biz 10 yıl daha karantinada yaşasak bile eğer 1 kişi bile enfekte kaldıysa tekrardan bütün ülke hatta dünya enfekte olacak.

o zaman daha aşı bulunmamışken normalleşmeye çalışmak demek haftalardır dışarı çıkmayan insanları tekrar dışarı çıkararak vaka sayısını çok daha arttırmak demektir. hele okul gibi bir yerde virüsün bulaşması çok çok daha kolaydır.
ayrıca bakanın sözünden hareketle temmuz ve ağustosta okul olmayacağını biliyorum. çocukların sınıflarını bir önceki notlarına göre geçtiğini de biliyorum yani sınav da olmayacak. böyle bir durumda okulların açılmasını hiçbir şekilde mantıklı bulmuyorum sayın demli sözlük yazarları.
düşük bir ihtimaldir
okullarımızda kalabalık sınıfların olması, öğrencilerin hijyen kurallarından bir haber olması, ders saatlerinin uzun olması... gibi sebeplerden dolayı açılma ihtimalini düşürüyor...
eğer okul açılacaksa mutlaka ikili öğretim olmalı ikili öğretimde çok zor mevcut durumlardan derslik yetersizlikleri ve öğretmen yetersizliğinden dolayı çok zor olacak bir durum
ders saatlerin azaltılması ve ikili uygulama yapılması en uygun yöntem gibi duruyor.

hastalık sayısı artar mı düşüncesi artması muhtemel bir durumdur çocukları korumak zor hasta olduğu fark edilmeyen bir çocuk bütün okula virüsü çok kolay bir şekilde yayabilir.

açılması da açılmamasıda sıkıntılı bir durumdur