Demlisözlük, demli çay eşliğinde güncel konular üzerine derin sohbetleri seven 2 kişi tarafından kurulmuştur.

Sözlüğün amacı güncel konuları seviyeli bir şekilde herkesin özgür fikrini de beyan ederek tartışılabileceği bir platform oluşmasına olanak sağlamaktır.
DemliSözlük platformu diğer platformlara göre daha esnek yönetim yapısına sahip olması ile ön plana çıkmaktadır. Her kesimden fikirleri saygı ve hoşgörü ile karşılayan bir yönetim biçimini benimsemiştir.
Platformumuz örf, adet ve kişisel haklara önem veren ve ahlâkî değerleri benimseyen bir çizgide yayın hayatına devam etmeyi amaç edinmiştir.
Sözlük üyelerinin bilgilenmesi, güncel konularda fikir sahibi olması ve fikirlerini diledikleri gibi beyan etmeleri için çalışmalarını sürdürüyor ve sürdürmeye de devam edecektir.
Açıkçası diğer sözlüklerden bir farkınız yok ama samimiyeti beğendim. Özellikle çay eşliğinde sohbet kısmı beni anlatıyor. Gelişmesi icim elimden geleni yapacağım yeterki çizginizi bozmayın.
Umut vaadediyor bence de, Ramazanın da gelişiyle muhafazakar kesimin ekşi sözlükten uzaklaşacağı öngörülürse çay vurgusu yerinde görünüyor
Yerlerimizi kaybetmeyelim.
Sözlüğe yeni uye oldum. Görünüşü bence diger sözlüklere göre daha iç açıcı. Umarim güzel yerlere gelir. Yerimizi aldık.